OAZA młodzieżowa

Oaza to ruch katolicki (nie sekta !), który liczy już 50 lat, założył ją Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Warto wspomnieć, iż Oazę niejako tworzył Jan Paweł II. Oaza gromadzi tysiące ludzi, którzy odkrywają prawdziwą radość płynącą ze wspólnoty i z miłości Bożej, każdy może być świętym uśmiechniętym! Jan Paweł II często mówił do młodych: “Nie bójcie się świętości, świętość jest dla każdego” i Oaza właśnie tego uczy.

Wspólnota Ruchu Światło – Życie - tak zwana OAZA przy parafii pw. św. Mikołaja B.W. w Niegowie działa od kilku lat. Obecnie składa się z dwóch grup: młodszej (klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej) liczącej 12 osób oraz starszej (Szkoła Ponadpodstawowa i studenci) liczącej 20 osób.

Ruch Światło – Życie to nie tylko nazwa bardziej lub mniej brzmiąca, ale to przede wszystkim styl życia. Naszym celem jest osiągniecie pełni świętości wypełniając charyzmat uformowany przez naszego założyciela ks. Franciszka Blachnickiego. W realizacji tego celu pomagają nam spotkania w grupach, wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu jak również luźne spotkania - tak zwane "agapy" oraz wyjazdy sportowo-rekreacyjne.Tematy poruszane na spotkaniach to m.in.: BÓG, WIARA, POWOŁANIE, MIŁOŚĆ, ŚWIADECTWO, ŻYCIE, ZAGROŻENIA DUCHOWE i wiele innych. Zastanawiamy się nad tymi tematami w oparciu o analizę fragmentów Pisma Św.

Zapraszamy serdecznie wszystkich którzy pragną przeżywać swoją wiarę we wspólnocie z ludźmi, którzy pragną podobnie przeżywać swoje życie.

Zapraszamy na spotkania w piątki

godzina 20:00 (czas letni); 19:00 (czas zimowy)

Na spotkanie składa się część formacyjna oraz czas na bycie ze sobą razem, który wykorzystujemy także na gry w planszówki. Spotkanie trwa do godziny 22:00

Aby włączyć się w Ruch Światło – Życie trzeba po prostu przyjść.

Zobaczysz jak to funkcjonuje

i jeśli będzie Ci to odpowiadało

to zostaniesz!!! :-))