Katolicka

pw. Św. Mikołaja B.W.

Niedziela Zmartwychwstania
31 marca 2024

1. Trwa oktawa wielkanocna, której każdy dzień jest traktowany jak święto Pańskie.

2. W piątek spowiedź od godz. 17.00. W piątek można spożywać pokarmy mięsne.

3. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00.

4. Rozpoczyna się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji – sanktuarium NMP Pocieszenia w Wieluniu z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski. Wyjazd pielgrzymów z naszej parafii do Wielunia w sobotę sprzed kościoła o godz. 7.00. Przypominam, że za organizowanie pielgrzymek w naszej parafii odpowiedzialni są księża a w dekanacie ks. dziekan. Pielgrzymkę należało zgłosić w kurii do 28 marca i ja to uczyniłem. Wszystkie inne wyjazdy grupowe organizowane bez wiedzy proboszcza są wyjazdami prywatnymi i parafia nie bierze za nie odpowiedzialności.

5. Za tydzień II Niedziela Wielkanocna – obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus wyraził wobec św. Faustyny: „ Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia… Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia Mojego. O, jak bardzo mnie rani niedowierzanie duszy. Taka dusza wyznaje, że jestem święty i sprawiedliwy, a nie wierzy, że jestem miłosierdziem , nie dowierza dobroci mojej. I szatani wielbią sprawiedliwość moją, ale nie wierzą w dobroć moją. Raduje się serce moje tym tytułem miłosierdzia”. Jak co roku o godz. 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzi. Już dzisiaj przypominamy, że nabożeństwo to nie zastępuje Mszy św. Rozpocznie się 80 Tydzień Miłosierdzia.

6. W związku ze zmianą czasu na letni od jutra Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00. Kancelaria parafialna także będzie czynna godzinę później tzn. o 18.30.

7. Dziękuję ks. Wikariuszowi i wszystkim, którzy  pomagali w przygotowaniu Grobu Pańskiego, ciemnicy i kościoła na Wielkanoc. Dziękuję: Adamowi i Ewie Kapkowskim, Tomaszowi i Agnieszce Kapkowskim, Januszowi i Bogumile Maciąg, Mirosławowi Molikowi, Robertowi Trojakowi, Barbarze Zwolińskiej, Damianowi Haładusowi, Błażejowi Budzikur, Albertowi i Pawłowi Kapkowskim, Konradowi Piskorzowi, Gabrieli Surowiec, Klaudii Dorobisz, Urszuli Morawiec, Michalinie Maciąg.

8. Dziękuję wszystkim Parafianom za czuwanie przy Panu Jezusie w Triduum Paschalne, panom strażakom za trzymanie warty przy Grobie Pana Jezusa i wszystkim wspólnotom za udział w procesji rezurekcyjnej.

9. Dzieci, które przynajmniej trzy razy były na Drodze Krzyżowej niech do najbliższej niedzieli podaj o tym informację.

10. Można zabrać sobie nowy nr „ Dobrych nowin”.

Parafia Katolicka
p. w. św. Mikołaja B.W.
w Niegowie

42-320 Niegowa