Parafia

Katolicka

pw. Św. Mikołaja B.W.

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Zmartwychwstania
31 marca 2024

31 marca 2024
  1. Trwa oktawa wielkanocna, której każdy dzień jest traktowany jak święto Pańskie.

  2. W piątek spowiedź od godz. 17.00. W piątek można spożywać pokarmy mięsne.

  3. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00.

  4. Rozpoczyna się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji – sanktuarium NMP Pocieszenia w Wieluniu z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski. Wyjazd pielgrzymów z naszej parafii do Wielunia w sobotę sprzed kościoła o godz. 7.00. Przypominam, że za organizowanie pielgrzymek w naszej parafii odpowiedzialni są księża a w dekanacie ks. dziekan. Pielgrzymkę należało zgłosić w kurii do 28 marca i ja to uczyniłem. Wszystkie inne wyjazdy grupowe organizowane bez wiedzy proboszcza są wyjazdami prywatnymi i parafia nie bierze za nie odpowiedzialności.

  5. Za tydzień II Niedziela Wielkanocna – obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus wyraził wobec św. Faustyny: „ Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia… Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia Mojego. O, jak bardzo mnie rani niedowierzanie duszy. Taka dusza wyznaje, że jestem święty i sprawiedliwy, a nie wierzy, że jestem miłosierdziem , nie dowierza dobroci mojej. I szatani wielbią sprawiedliwość moją, ale nie wierzą w dobroć moją. Raduje się serce moje tym tytułem miłosierdzia”. Jak co roku o godz. 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzi. Już dzisiaj przypominamy, że nabożeństwo to nie zastępuje Mszy św. Rozpocznie się 80 Tydzień Miłosierdzia.

  6. W związku ze zmianą czasu na letni od jutra Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00. Kancelaria parafialna także będzie czynna godzinę później tzn. o 18.30.

  7. Dziękuję ks. Wikariuszowi i wszystkim, którzy  pomagali w przygotowaniu Grobu Pańskiego, ciemnicy i kościoła na Wielkanoc. Dziękuję: Adamowi i Ewie Kapkowskim, Tomaszowi i Agnieszce Kapkowskim, Januszowi i Bogumile Maciąg, Mirosławowi Molikowi, Robertowi Trojakowi, Barbarze Zwolińskiej, Damianowi Haładusowi, Błażejowi Budzikur, Albertowi i Pawłowi Kapkowskim, Konradowi Piskorzowi, Gabrieli Surowiec, Klaudii Dorobisz, Urszuli Morawiec, Michalinie Maciąg.

  8. Dziękuję wszystkim Parafianom za czuwanie przy Panu Jezusie w Triduum Paschalne, panom strażakom za trzymanie warty przy Grobie Pana Jezusa i wszystkim wspólnotom za udział w procesji rezurekcyjnej.

  9. Dzieci, które przynajmniej trzy razy były na Drodze Krzyżowej niech do najbliższej niedzieli podaj o tym informację.

  10. Można zabrać sobie nowy nr „ Dobrych nowin”.

 

 

Parafia Katolicka
p. w. św. Mikołaja B.W.
w Niegowie

ul. Szkolna 31

42-320 Niegowa

 

tel.: (34) 315 10 04

 

kontakt@parafianiegowa.pl

Nr konta parafii

Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział Niegowa
97 8591 0007 0330 0920 9199 0001

Godziny Mszy Świętej

W niedziele: 7:30, 9:00, 11:00

W dni powszednie: 7:30, 18:00 (17:00)

Spowiedź

Przed i w czasie każdej Mszy Świętej