Katolicka

VI niedziela zwykła
11 lutego 2024

10 lutego 2024
  1. Dzisiaj zaczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się o trzeźwość Polaków a także podejmijmy dzieła abstynencji, a przynajmniej trzeźwości czyli znikomego używania alkoholu.

2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna się Wielki Post czas rozważania Męki i Śmierci Pana Jezusa. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. W tym dniu także zaczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Potrwają one do I niedzieli Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły od 18 do 60 roku życia.

3. W tym roku Środa Popielcowa pokrywa z tzw. Walentynkami. Nikt na ten dzień nie może dać dyspensy. Dlatego trzeba wykorzystać swoją inteligencję i doświadczenie, aby godnie ten postny dzień przeżyć.

4. W Środę Popielcową na prośbę ks. Abpa Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Episkopatu Polski zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc najbardziej poszkodowanym Ukraińcom w dwuletniej już wojnie.

5. W Wielkim Poście będziemy odprawiali Drogi Krzyżowe w piątki pół godz. przed Mszą św. a w niedziele po sumie będziemy śpiewali Gorzkie Żale. Dzieci z uczestnictwa w Drogach Krzyżowych mogą zebrać układankę wielkopostną. Już w najbliższy piątek pierwsza Droga Krzyżowa o godz. 16.30.

6. Przy krzyżu jak co roku będą wyłożone modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Za jej odmówienie po Komunii św. można zyskać odpust zupełny.

7. Dzisiaj obchodzimy XXXII Światowy Dzień Chorego. Przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka do puszek na wsparcie Ruchu Dobroczynnego „Betel” w naszej diecezji zajmującymi się opieką ludźmi niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo. Prosimy o pomoc.

8. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

9. Jest już komplet chętnych na pielgrzymkę do Fatimy. Tworzona jest jak zawsze lista rezerwowa. Można się na nią zapisać.

10. Dzisiaj po sumie w Niegowskiej Stodole spotkanie Rady Parafialnej.

11. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła .

12. Zapraszamy dzisiaj na adorację Pana Jezusa do godz. 20.00.

Parafia Katolicka
p. w. św. Mikołaja B.W.
w Niegowie

42-320 Niegowa