Parafia

Katolicka

pw. Św. Mikołaja B.W.

Refleksje o życiu pozagrobowym (14)

10 lutego 2024

Co się dzieje z duszą człowieka podczas snu?

 

F. Horak podaje, że podczas snu człowieka dusza częściowo odchodzi w zaświaty i nie przekazuje ciału świadomości, gdzie była. W tym czasie tzw. duchy marne dla igraszki dają człowiekowi fantastyczne, często nic nie znaczące sny. Podsuwają mu nieraz złe i grzeszne obrazy, jeżeli na jawie osoba ta broniłaby się przed nimi. Podobnie się dzieje, gdy człowieka dręczą senne koszmary i męczące widziadła. Ciemne moce chcą w ten sposób, dla swoich celów, osłabić odporność nerwową człowieka. Dusza, która utrzymuje kontakt z ciałem, śpieszy mu z pomocą. Człowiek często w tym momencie się budzi. Ponadto obecność duszy daje człowiekowi siłę do opanowania bezwładu woli, w jakim podczas snu się znajduje. Niekiedy jednak Bóg dopuszcza na człowieka sny dla niego ważne, znaczące i prorocze.

 

Czy duchy można sfotografować?

 

Możliwość sfotografowania duchów jest jednym z dowodów na ich istnienie. Takich fotografii jest już dosyć dużo. Co ciekawsze, fotografujący w ogóle ich nie widział. Pojawiają się dopiero po wywołaniu negatywu. Ujawnione na kliszy postacie są niewyraźne, zamglone.

 

Czy dusze mogą zjawiać się wśród żywych?

 

Tak. Czasami Bóg zezwala na zjawienie się osób zmarłych wśród żywych. Przykłady wizyt z zaświatów znajdujemy przede wszystkim w księgach Starego i Nowego testamentu oraz w żywotach świętych, rzadziej w literaturze chrześcijańskiej i innych źródłach.

 

 

Parafia Katolicka
p. w. św. Mikołaja B.W.
w Niegowie

ul. Szkolna 31

42-320 Niegowa

 

tel.: (34) 315 10 04

 

kontakt@parafianiegowa.pl

Nr konta parafii

Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział Niegowa
97 8591 0007 0330 0920 9199 0001

Godziny Mszy Świętej

W niedziele: 7:30, 9:00, 11:00

W dni powszednie: 7:30, 18:00 (17:00)

Spowiedź

Przed i w czasie każdej Mszy Świętej