18 maja 2024

Po czym możemy poznać, że mamy swojego Opiekuna.

Łatwiej jest poznać brak takiego Opiekuna. Jeśli człowiek w swoim życiu jest chwiejny i nijaki, to wszystko wskazuje na to, że ma jeszcze przy sobie świętego Opiekuna, albo ma ich kilku, ale świata ciemności. Zwykle tak jest, że jeżeli człowiek nie ma silnej ku dobremu woli, to bierze w nim górę Zło. F. Horak mówi, że Święty nie ma dostępu do osoby, która nie przejawia dobrej woli, a nawet nie ma u niej prób, aby je wypracować. Tymczasem modlitwą i czcią dla któregoś ze Świętych nawet najbardziej chwiejny człowiek może wyprosić sobie tak potężnego Opiekuna, że pod wpływem jego działania wcześniejsza chwiejność i niezdecydowanie znikną bez śladu.

Jak pozyskać świętego Opiekuna, aby wziął nas pod swoją opiekę?

Nie jesto to wcale takie trudne. Najlepiej jest do wybranego Świętego odmówić nowennę, czyli przez dziewięć dni wybraną modlitwę. Może to być litania lub koronka, o ile są takie zatwierdzone przez Kościół. W przypadku ich braku można odmówić na. część Różańca lub Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga Ojca… Bardzo dobrze jest taka nowennę rozpocząć lub zakończyć spowiedzią i Komunią św. O ile taka modlitwa jest szczera i kierowana w czystych intencjach z pewnością zostanie wysłuchana. Niejednokrotnie już dziewiątego dnia można odczuć obecność świetego Opiekuna przy sobie.

F. Horak, która miała częsty kontakt z wieloma Świętymi, radzi, aby osoba, która ma wielorakie zainteresowania i zróżnicowana aktywność życiową, prosiła o opiekę kilku Świętych. Łatwiej zapewnić jednak sobie kontakt z jednym Opiekunem.

Czy Święci mogą działać w wielu miejscach jednocześnie?

Święci mogą działać w wielu miejscach jednocześnie, a zakres i moc ich działania zależy od posiadanego osobistego stopnia świętości. Podobne możliwości mają również i Duchy Jasne, czyli dusze zbawione, ale w znacznie mniejszym stopniu.

W jaki sposób Święci dowiadują się o kierowanych do nich prośbach?

Wizjonerka Fulla Horak, która pytała o to odwiedzających ją Świętych, tak wyjaśnia tę kwestię. Święty wysyła stale niewidzialne promienie, którymi łączy się  ze światem zmysłowym. Pasma te rozchodzą się w rozmaitych kierunkach, podczas gdy dusza Świętego pozostaje cały czas w niebie. Zasięg i szerokość tych pasm zależy od woli i mocy danego Świętego. Ponadto, w zależności od charakteru jego świętości, np. męczeństwo za wiarę, dziewiczość lub inne zasługi, pasma te mają odpowiednią barwę. Wszyscy Święci, podobnie jak i Duchy Jasne, posiadają indywidualne fale, a emitowane przez nich pasmo jest świetlaną smugą ich osobistego koloru.

Jeżeli człowiek wzywa danego Świętego, to jego indywidualne pasmo zaczyna drgać. Każde wymówienie imienia Świętego, a następnie kierowane prośby lub także wyrzuty czy bluźnierstwa są natychmiast słyszane w niebie. Dzięki tej gęsto nad światem rozpiętej sieci najczulszych anten, mogą Święci w tym samym momencie słyszeć kierowane do nich prośby ze wszystkich zakątków ziemi.