V Niedziela Wielkanocna
28 kwietnia 2024

27 kwietnia 2024
  1. Dzisiaj przypada XVIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Pojazdy będą święcone tradycyjnie w lipcu w okolicach dnia wspomnienia św. Krzysztofa.

2. Dziś także w Niegowskiej Stodole rozpoczyna się sezon lodowy. Zapraszamy na pyszne lody rzemieślnicze. Więcej informacji kliknij TUTAJ

3. Jutro obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej Dziewicy i Doktora Kościoła. To Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego, które w czasie II wojny światowej jak i bezpośrednio po niej za wierną służbę Bogu  i Ojczyźnie narażone było na prześladowania okupantów.

4. We wtorek pierwsza próba dzieci z klas III do I Komunii Świętej o godzinie 15:45 (obecność obowiązkowa)

5. W środę rozpoczyna się miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe. Będziemy je odprawiać codziennie pół godziny przed Mszą św. a w niedziele po sumie. Zapraszamy wszystkich gorąco do śpiewania litanii loretańskiej do NMP czy to w kościele czy przy kapliczkach przydrożnych. Dzieci będą mogły uzbierać maryjną układankę i losować obraz Matki Bożej Częstochowskiej, przed którą będzie się modlić cała rodzina. W Adwencie losujemy Dzieciątko, ale z racji nawiedzenia kopii Obrazu MB. Częstochowskiej w parafiach naszej archidiecezji będzie losowany obraz Matki Jasnogórskiej, który dziecko wraz z maryjnym modlitewnikiem zabierze na jedną dobę do domu. Dlatego prosimy, aby dzieci przynosiły karteczki z nazwiskami i wrzucały do koszyczka.

6. W piątek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 7.30, 9.00 i 11.00. Ta uroczystość pokrywa się z I piątkiem miesiąca, dlatego spowiedź będzie dzień wcześniej, w czwartek od godz. 16.30, a w piątek można przyjąć Komunię św.

7. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30. W tym dniu wspominamy także św. Floriana Męczennika Patrona m.in. strażaków.

8. Domowy Kościół zaprasza na kurs dla małżeństw prowadzony w klimacie randki małżeńskiej. Wprowadza we współczesne spojrzenie na chrześcijański model małżeństwa i rodziny. Przeznaczony jest dla tych, którzy chcą odnowić, pogłębić i ubogacić życie małżeńskie, odświeżyć swoją małżeńską relację i gotowi są przeżyć nową przygodę. Rozpoczyna się 10  maja i trwa do 7 czerwca przez 5 kolejnych piątków przy parafii św. Zygmunta w Częstochowie. Szczegóły na plakacie w gablocie przy babińcu.

9. Dzisiaj procesja o urodzaje w Postaszowicach o 17.30 i w Tomiszowicach o 17.00. Za tydzień w Ogorzelniku o 17.00 i w Łutowcu o 17.30.

10. Na wsparcie Niższego Seminarium w Częstochowie zebraliśmy 862.00 zł. Bóg zapłać.

11. Za tydzień taca przeznaczona jest na malowanie kościoła.

12.  Do 25 maja wpłacamy drugą ratę na pielgrzymkę do Fatimy – 940. 00 zł.

13.  Zapraszamy dzisiaj na adorację Pana Jezusa do godz. 20.00.