Uroczystość Wniebowstąpienia
12 maja 2024

11 maja 2024
  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. We wtorek przypada święto św. Macieja Apostoła.

3. W czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski.

4. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Coraz częściej się zdarza, że za jednego zmarłego zamawiane są dwie intencje  od dwóch różnych osób w tym samym nabożeństwie. Nie wolno takich praktyk stosować, dlatego intencje od niektórych  parafian zostały przeniesione na późniejszy termin. Zostaną odprawione tylko, że kilka tygodni później.

5. W sobotę z racji 18 dnia miesiąca na Mszy św. wieczornej modlimy się za naszą parafię za wstawiennictwem błog. Karoliny Kózkówny.

6. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny a z nim obowiązek  przystąpienia do spowiedzi i Komunii św. przynajmniej raz w roku pod grzechem ciężkim. W tym dniu przypada także archidiecezjalna pielgrzymka rolników do Gidel.

7. W przyszłą niedzielę z okazji 104 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w Niegowskiej Stodole będzie można kupić Papieskie Kremówki. Dochód ze sprzedaży w tym roku będzie przeznaczony na dofinansowanie ołtarza w kaplicy w Hucisku. ( W tej chwili jest tam tylko drewniany stół, który służy za ołtarz, a powinien być ołtarz kamienny. W Niegowie jest ołtarz kamienny, w Mirowie także, a tylko w Hucisku nie ma. Stąd kaplica w Hucisku nie jest jeszcze uroczyście oddana na własność Panu Bogu - czyli konsekrowana). Mieszkańcy Huciska zwrócili się z prośbą o pomoc do Fundacji w realizacji tego zadania, gdyż są małą miejscowością i sami nie dadzą rady uzbierać tylu pieniędzy, a są częścią naszej parafii więc trzeba im pomóc. Zostanie zamówiona większa ilość kremówek więc prosimy o otwarcie serc, aby jak najwięcej funduszy zebrać na ten cel. Cena kremówki to 8 zł

8. Za dwa tygodnie w naszej parafii będziemy przeżywali uroczystość IO Komunii św. kl. III.

9. Bóg zapłać za ofiary na malowanie kościoła złożone przed tygodniem.

10. Dzisiaj procesja o urodzaje w Niegówce o 16.00 i na Antolce o 17.30.

Za tydzień w Moczydle o 17.00 i w Mzurowie o 17.30.

1. Zapraszamy dzisiaj na adoracje Pana Jezusa do godz. 20.00.