Ogłoszenia parafialne  XXVII miedziela zwykła 06 października 2024

05 października 2024

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci NMP Różańcowej. Uroczysta suma pod przewodnictwem ks. Kazimierza Mielczarka o godz. 12.00.

2. Różaniec dzisiaj wyjątkowo odmówimy po Mszy św. o 9.00.

3.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych pół godz. przed Mszą św. lub do odmawiania go w domach w rodzinach. Niech to będzie wyrazem wdzięczności dla Matki Bożej za nawiedzenie naszej parafii.

4. Jutro nabożeństwo za dusze czyśćcowe o godz. 19.00.

5. W przyszłą niedzielę  Polsce będziemy obchodzili XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Święty Jan Paweł II - Ewangelia starości i cierpienia”. Jak co roku będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin.
Także z racji Dnia Papieskiego jak co roku będzie można nabyć w Niegowskiej Stodole Kremówki Papieskie w cenie 8 zł / szt. Dochód ze sprzedaży kremówek będzie przeznaczony na działalność Fundacji Niegowska Stodoła

5. Za tydzień w polskich parafiach przeprowadza się doroczne liczenie wiernych.

6. Za dwa tygodnie po sumie chciałbym spotkać się z pielgrzymami udającymi się do Fatimy. Przypominamy, że do 20 października należy wpłacić ostatnią ratę na pielgrzymkę.

7. 12 października ( sobota) w Częstochowie odbędzie się Dzień Skupienia i Formacji dla członków Parafialnych Rad Duszpasterskich. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. w cudownej kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze o 9.30.

8. Ciągle czekam w zakrystii na podpis rodzica dziewczynek z Dzieci Maryi jako potwierdzające, że zapoznali się ze standardami ochrony nieletnich.

8. W Niegowskiej Stodole są do odebrania filmy z nawiedzenia obrazu Matki Bożej. Jest przygotowanych kilka sztuk więcej dla tych, którzy nie zapisali się na listę a chcieliby mieć taką pamiątkę.

10. Zapraszamy na adorację do godz. 20.00.