XXVIII niedziela zwykła
13 października 2024

12 października 2024
  1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele XXIV Dzień Papieski pod hasłem „ Święty Jan Paweł II – Ewangelia starości i cierpienia”. Przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, które mają pomóc w kształceniu uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin. Prosimy o wsparcie.

2. Z racji Dnia Papieskiego w Niegowskiej Stodole można nabyć papieskie kremówki po 8 zł.za sztukę. Dochód z tego przeznaczony jest na działalność Fundacji Niegowska Stodoła.

3. W dzisiejszą niedzielę  przeprowadza się coroczne liczenie wiernych.

4. W sobotę obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty. Dzień modlitw za Służbę Zdrowia. W tej intencji będzie odmówiony różaniec.

5. Za tydzień po sumie spotkanie pielgrzymów udających się do Fatimy. Przez ten czas można zająć się zakupieniem euro na osobiste wydatki w wysokości 150-200 euro.

6. W Niegowskiej Stodole są do odebrania filmy z Nawiedzenia obrazu Matki Bożej.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania: wtorek po Mszy św. kl. VI; w czwartek po Mszy św. kl. VII.

8. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny.

10. Przyjmujemy na wypominki. Ich wysokość jak w zeszłym roku. Można sobie wziąć kartki ze stolika pod chórem.

11. 15 października ( wtorek) obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Różaniec  tego dnia będzie odmówiony w intencji rodziców i rodzin dziecka utraconego. W Zawierciu w parafii św. Ap. Piotra i Pawła odbędzie bardziej rozbudowane nabożeństwo w tej intencji: 17.15 Różaniec, 18.00 Msza św. i po niej adoracja Najśw. Sakramentu.
    Natomiast w Leśniowie w Saktuarium MB Leśniowskiej - Patronki Rodzin różaniec o 17:15 a potem Msza Święta o godzinie 18:00 i adoracja.

12. W najnowszym numerze tygodnika „ Niedziela”  znajduje się fotoreportaż z nawiedzenia obrazu Matki Bożej w naszej parafii. Zachęcamy, aby nabyć ten numer i zachować dla potomnych bo najprawdopodobniej  wielu z nas już nie dożyje następnego nawiedzenia.

13. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na inwestycje.

14. Zapraszamy dzisiaj na adorację Pana Jezusa do godz. 20.00.