XXII niedziela zwykła
01 września 2024

31 sierpnia 2024
  1. Dzisiaj obchodzimy 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy w niej walczyli, o poległych w obronie Ojczyzny i pomordowanych oraz o pokój na świecie.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. na jego rozpoczęcie o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów.  Klasie I zostaną poświęcone plecaki z wyposażeniem szkolnym. Prosimy, aby dzieci z obecnych kl. III zwróciły kontrolki z Mszy Świętej z zeszłego roku. Od dzisiaj dzieci z kl. 0-V zabierają indeksy „Moje życie religijne” na nowy rok szkolny.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dzieci i dorosłych będzie rozłożona na dwa dni. W czwartek dzieci z kl. IV-VI od 16.30 i w piątek kl. VII i VIII od 17:00. Osoby, które wyspowiadają się w czwartek niech przyjdą tylko w piątek na Mszę św. i przyjmą Komunię św.

4. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o 18.00.

5. W sobotę także o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za plony – dożynki powiatowo-gminno-parafialne. Po Mszy św. będzie poświęcenie wieńców dożynkowych i przejście do amfiteatru niegowskiego.

6. Dziękuję wszystkim pielgrzymom, którzy udali się w minioną niedzielę na Jasną Górę. Dziękuję ks. Wikariuszowi za jej poprowadzenie i wszystkim służbom, które troszczyły się o bezpieczeństwo pielgrzymów.

7. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć materiały do przyozdobienia domów i dróg w czasie nawiedzenia obrazu MB Częstochowskiej. Zachęcamy, aby każdy dom naszej parafii zawierał element maryjny świadczący o naszej łączności z Matką Bożą i między nami. W zakrystii można nabyć girlandy do zdobienia płotów czy dróg po 30 zł. za 100 m. Girlandy pakowane są po 50 m. w paczce. Zachęcamy także do codziennej modlitwy przed nawiedzeniem, która umieszczona jest w zaproszeniach.

8. Za dwa tygodnie rozpoczynamy misje parafialne. Szczegóły w zaproszeniach.

9. Chcielibyśmy zakupić więcej i droższych kwiatów dla wystroju kościoła i obrazu Matki Bożej. Jeżeli jakieś grupy i wspólnoty czy osoby indywidualne chciałyby nam w tym pomóc to bardzo prosimy.

10.  Spotkanie kandydatów do bierzmowania:  poniedziałek kl. VII o 18.30; wtorek kl. VIII o 18.30; czwartek szkoła średnia o 18.30. Na spotkania przynosimy indeksy. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 11.00 spotkanie rodziców i uczniów kl. VI w celu omówienia przygotowania do bierzmowania.

11. W przyszłą niedzielę przypada święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Na Mszach św. poświęcenie ziarna pod zasiew.

12.  W kruchcie można nabyć książkę ks. Sławomira Sznurkowskiego, znanego nam kapłana, który głosił tu rekolekcje, często pomaga nam w spowiedzi p.t. „Smak pięknego życia”. Kto  chce ją nabyć składa dobrowolną ofiarę, a dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na ewangelizację. Pamiętajmy, że  jest to książka nie gazeta.

13. Zapraszamy dzisiaj na adorację Pana Jezusa do godz. 20.00.