XXIII niedziela zwykła
08 września 2024

07 września 2024
  1. Dzisiaj rozpoczyna się XV Tydzień Wychowania pod hasłem „Wychowujmy razem”. Ma nam on przypomnieć, że wszystkie środowiska wychowujące młode pokolenie, a więc rodzina, szkoła i Kościół mają mówić jednym głosem zarówno w wymiarze sfery duchowej jak i psycho-fizycznej, czy kulturowej.

2. Dziś także po Mszy Świętej o godzinie 11:00 spotkanie uczniów klasy 6 wraz z rodzicami w celu omówienia przygotowania do bierzmowania.

3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy także święto Narodzenia NMP, Matki Boskiej Siewnej. Na Mszach św. poświęcenie ziarna pod zasiew.

4. W czwartek na godzinę 18:30 zapraszamy na pierwszą zbiórkę po wakacjach lektorów i ministrantów, oraz chłopców szczególnie z klasy 4, którzy chcieliby zostać ministrantami. Na spotkanie zapraszam także również rodziców w celu zapoznania się ze standardami ochrony nieletnich funkcjonującymi w naszej parafii.

5. W piątek o godzinie 19:00 pierwsze powakacyjne spotkanie scholi. Zapraszamy nowe dziewczynki, ale też i chłopców, ktorzy chcą śpiewem chwalić Pana Boga. Na spotkanie zapraszam także również rodziców w celu zapoznania się ze standardami ochrony nieletnich funkcjonującymi w naszej parafii.

6. W piątek o godzinie 20:00 spotkanie młodzieży OAZY i tych którzy chcą należeć do niej. OAZA od 7 klasy szkoły podstawowej aż do klasy maturalnej. Na spotkanie zapraszam także również rodziców w celu zapoznania się ze standardami ochrony nieletnich funkcjonującymi w naszej parafii.

7. W sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

8. Za tydzień rozpoczynamy misje święte, które mają nas przygotować do nawiedzenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Każda rodzina otrzymała imienne zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, dlatego jeszcze raz zachęcamy, aby z tego skorzystać. Misje poprowadzi ks. Józefa Majchrzyk proboszcz parafii Sokolniki.

9. Do zaproszeń została dołączona nowenna przed nawiedzeniem obrazu Matki Bożej, którą należy rozpocząć  w rodzinach w najbliższą niedzielę. Można to zrobić wcześniej byle trwała 9 dni.

10. Dzisiaj na parkingu przed kościołem podobnie jak przed tygodniem można nabyć materiały do udekorowania domów i trasy przejazdu obrazu Matki Bożej. Zachęcamy także do nabycia flag szczególnie biało-czerwonych, które będziemy wywieszać w święta narodowe czy kościelne.

11. W kruchcie można jeszcze nabyć książkę ks. Sławomira Sznurkowskiego „ Smak pięknego życia”. Za książkę składamy dowolną ofiarę, które przeznaczone są na ewangelizację.

12. Na malowanie kościoła zebraliśmy przed tygodniem 4043.00 zł. Bóg zapłać.

13. Dziękujemy także za ofiary na kwiaty przed obraz Matki Bożej i wystroju kościoła.

14. Przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok.

15. Zachęcamy do przeczytania na stronie internetowej parafii w zakładce „ Niedzielne refleksje o życiu pozagrobowym” bardzo interesującego fragmentu książki Andy Collinsa „ Tajemnica życia pozagrobowego” wyjaśniającego dlaczego w obecnych czasach jest tak ogromne działanie Szatana. Żyjemy w tak zwanym Wieku Szatana. Autor próbuje określić jak długo ten czas jeszcze potrwa i jak się zakończy. Bardzo ciekawa i dająca dużo nadziei lektura.

16. Zapraszamy dzisiaj na adorację Pana Jezusa do godz. 20.00.