XXIV niedziela zwykła
15 września 2024

14 września 2024
  1. Dzisiaj rozpoczynamy Misje Święte, które potrwają do najbliższej soboty i zakończą się spowiedzią św. Misje prowadzone przez ks. Józefa Majchrzyka proboszcza parafii Sokolniki mają nas przygotować na nawiedzenie obrazu M.B. Częstochowskiej. Witamy serdecznie ks. Misjonarza i otaczamy gorącą modlitwę bo wiemy jak wielki jest to trud i jak bardzo potrzeba światła Ducha Świętego.

2. Program misji został dostarczony do każdej rodziny naszej parafii. Jest on wystawiony w gablotach przy babińcu i w kruchcie.

3. Zachęcamy gorąco, aby dzisiaj rozpocząć nowennę przed nawiedzeniem do MB Częstochowskiej w naszych rodzinach jeśli ktoś tego jeszcze nie uczynił. To będzie także dobre przygotowanie na przyjęcie Matki Bożej zwłaszcza jeśli weźmie w niej udział cała rodzina.

4. W czwartek będziemy przeżywali dzień chorych i samotnych. Msza św. w ich intencji o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby przywieź chorych do naszej świątyni nawet jeżeli na co dzień rzadko wychodzą z domu. Przy odrobinie dobrej woli da się zorganizować transport a dla nich będzie to wyjątkowe i radosne przeżycie. O 10.30 rozpocznie się spowiedź dla chorych, aby mogli  godnie przystąpić do  Komunii św. i w czasie Mszy św. przyjąć sakrament chorych, który będzie dla nich pokrzepieniem i umocnieniem. Żeby jednak działał skutecznie trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Stąd możliwość spowiedzi.

5. Jeśli chorzy w żaden sposób nie mogą dotrzeć do kościoła to prosimy ich zgłaszać w zakrystii do czwartku. W piątek odwiedzimy ich w domach od godz. 10.00.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej zostanie poświęcony nowy krzyż misyjny. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, dzięki którym ten krzyż powstał. Ludziom dobrej woli, którzy złożyli dar serca w postaci materiałów potrzebnych do zrobienia i osadzenia krzyża, wykonanej pracy oraz ofiar pieniężnych. Niech ten krzyż cieszy nasze serca i oczy i będzie wsparciem w chwilach trudnych, gdy trzeba będzie nieść swój życiowy krzyż.

7. Piątek jest  dniem skupienia i przygotowania do sakramentu pokuty. Po Mszy św. porannej będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i potrwa do Mszy św. wieczornej. W tym czasie przychodźmy i trwając przed Panem Jezusem przygotujmy się do spowiedzi. Może warto zrobić jakiś dokładniejszy przegląd życia i przystąpić do sakramentu pokuty dobrze przygotowanym; może z jakiegoś dłuższego okresu czasu. Na ławkach będą wyłożone kartki z rachunkiem sumienia dla dorosłych i młodzieży, które pomogą w przypomnieniu sobie grzechów. Pamiętajmy, że Misje Święte to czas szczególnej łaski i zróbmy wszystko, aby go dobrze wykorzystać.

8. W sobotę mamy dzień spowiedzi. Spowiedź odbędzie się w godzinach: 8.00-9.00; 10.30–11.00; 17.00-18.00. Przyjedzie sześciu kapłanów, więc nie  będzie trzeba stać zbyt długo w kolejkach. Bardzo gorąco zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Za tym pójdą błogosławione owoce nawiedzenia.

9. Spowiedź w Mirowie w środę od 15.30.

10. Bardzo prosimy o zorganizowanie się grupy Parafian, chociaż kilka osób, by pomóc w przygotowaniu otoczenia kościoła na nawiedzenie obrazu Matki Bożej. Chcemy to zrobić 23 września ( dzień przed nawiedzeniem) od godz. 9.00. Na pewno kilka osób wykona te pracę szybciej i dokładniej niż miałaby to zrobić jedna czy dwie osoby.

11. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, a także dzień modlitw w intencji Środków Społecznego Przekazu.

12. W środę przypada święto św. Stanisława Kostki Patrona dzieci i  młodzieży a także 18. dzień miesiąca kiedy modlimy się za wstawiennictwem błog. Karoliny Kózkówny.

13. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

14. W sobotę obchodzimy święto św. Mateusza Ewangelisty.

15. Zapraszamy dzisiaj na adorację Pana Jezusa do godz. 20.00.

16. Dziękujemy za dotychczasowe ofiary na kwiaty do obrazu Matki Bożej i wystroju kościoła.

17. Jest nowy numer magazynu „Niedziela”.

Intencje Mszy Świętej w Mirowie podczas Misji

Poniedziałek  16.00  +  Edwarda Męcika od siostry Otyli.

Wtorek 16.00  +  Edwarda Męcika od siostry Ireny Gurbała.

Środa  16.00 + Edwarda Męcika od Ilony Stańczyk z rodz.

Czwartek  16.00 + Edwarda Męcika od Renaty Sośnickiej z dziećmi.

Sobota 14.30   w int. nowożeńców.

Intencje Mszy Świętej w Hucisku podczas Misji

Poniedziałek -  w pewnej intencji.

Wtorek -  w pewnej intencji.

Środa -  w pewnej intencji.

Czwartek -  w pewnej intencji.